برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

لمینت ناخن چیست؟ و مزایا و معایب لمینت ناخن چیست؟

1 سال پیش

بسیاری از افراد جامعه توجه زیادی به پوست ، مو و مواقبت های روتین پوستی دارند ولی شاید نصف همین افراد توجه زیادی به ناخن هایشان نداشته باشند.ولی فراموش نشود که داشتن دستهای زیبا تاثیر زیادی در کلاس و اعتماد به نفس شما دارد.آیا تا بحال به این فکر کرده اید که فرم ناخن هایتان را دوست ندارید یا فرم ناخن هایتان باعث اذیت شدنتان می شود.ناخن‌ها از لایه‌های پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده‌اند که از ناحیه پایه ناخن زیر کوتیکول، رشد می‌کنند. ناخن‌های سالم، صاف و یکدست با شیارهای طبیعی هستند. همچنین رنگ آن‌ها یکنواخت و بدون نقطه و تغییر رنگ است. گاهی اوقات در ناخن‌ها به دلیل آسیب یا ضربه ترک‌، ناهمواری و یا خطوط و نقاطی ایجاد می‌شود. اگر شما هم صدف ناخن‌هایتان دارای پستی و بلندی بوده و حالت زیبایی ندارد، برای بر طرف کردن این مشکل، می‌توانید کاور ناخن را امتحان کنید، همینطور اگر از عوارض کاشت ناخن خسته شده اید یا به مواد لیکویید که در موقع کاشت استفاده می شود حساسیت دارید می توانید از کاور ناخن برای تقویت ناخن هایتان استفاده کنید.در ادامه شما را با کاور ناخن یا لمینت ناخن بیشتر آشنا میکنیم:

لمینت یا کاور ناخن چیست؟

لمینت به طور کلی به یک روکش نازک گفته می شود که برای محافظت از لایه زیرین خود و زیبایی بیشتر آن استفاده می شود، لمینت کردن یا همان کاور ناخن عملی است برای زیبا کردن ناخن ها و جلوگیری از صدمه دیدن آن‌ها، همچنین کاور کردن ناخن، به شما کمک می‌کند ناخن‌های طبیعی خود را به مدت طولانی، بلند و زیبا نگه دارید؛ زیرا مواد کاور ناخن، بر روی صدف طبیعی ناخن، کار می‌شود و از شکستن آن‌ها، جلوگیری می‌کند و جایگزین خوبی به عنوان کاشت محسوب می شود.لمينت ناخن يك روش جديد و يك گزينه عالي براي مقاوم سازي ناخن طبيعي مي باشد.در عين حال كه ظاهر ناخن بسيار طبيعي و زيباست.به دليل سبُك بودن و قابليت انعطاف پذيري و ارتجاعي ،امكان آسيب رسيدن به صدف ناخن خيلي به مراتب كمتر از كاشت پودر مي باشد.

لمینت یا کاور ناخن چیست؟

لمینت ناخن برای چه کسانی توصیه میشود؟

ناخن‌ها از لایه‌های پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده‌اند که از ناحیه پایه ناخن زیر کوتیکول، رشد می‌کنند. ناخن‌های سالم، صاف و یکدست با شیارهای طبیعی هستند. همچنین رنگ آن‌ها یکنواخت و بدون نقطه و تغییر رنگ است. گاهی اوقات در ناخن‌ها به دلیل آسیب یا ضربه ترک‌، ناهمواری و یا خطوط و نقاطی ایجاد می‌شود. اگر شما هم صدف ناخن‌هایتان دارای پستی و بلندی بوده و حالت زیبایی ندارد، برای بر طرف کردن این مشکل، می‌توانید کاور ناخن را امتحان کنید، همچنین اگر از عوارض کاشت ناخن خسته شده اید و میخواهید ناخن هایتان حالت طبیعی داشته باشد و یا به مواد لیکویید که در موقع کاشت استفاده می شود حساسیت دارید می توانید از کاور ناخن برای تقویت ناخن هایتان استفاده کنید.

انواع کاور یا لمینت ناخن

لمینت کردن ناخن ها برای افرادی که دارای ناخن ها یک شکل و یک دست بوده و فرم ناخن هایشان را دوست دارند، یکی از گزینه های عالی خواهد بود. در این روش هیچ تغییری در شکل و اندازه ناخن ها ایجاد نمیشه و فقط با استفاده از مواد مخصوص، استحکام ناخن ها بیشتر شده و زیبایی و درخشش بیشتری برای ناخن ها ایجاد خواهد شد.کاور ناخن با روش های مختلفی انجام می شود که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. در ادامه انواع لمینت ناخن را به شما معرفی می کنیم و روش انجام آن ها را توضیح می دهیم:

انواع کاور یا لمینت ناخن

1-لمینت ناخن با سرم:

لمینت ناخن با سرم را علاوه بر سالن های زیبایی میتوانید در منزل نیز انجام دهید ، در مرحله اول باید لوازم مورد برای مانیکور و همچنین مواد مورد نیاز برای لمینت را فراهم کنید و بعد با داشتن کمی اطلاعات نسبت به مانیکور میتوانید کارتان را شروع کنید ، برای شروع ابتدا مانیکور ناخن ها را انجام دهید تا شکل و فرم ناخن حالت مناسب تری پیدا می کند در این مرحله از ضد قارچ بر روی سطح ناخن استفاده می شود. ضد قارچ برای از بن بردن آلودگی های روی ناخن موثر است. برای بهبود گردش خون در ناحیه اطراف ناخن ها لازم است تا دست ها ماساژ داده شود. این کار روی رشد کوتیکول ناخن نیز تاثیر دارد.

بعد از این مرحله یک لایه نازک از سرم به ناخن ها زده می شوید. چند بار این عمل را تکرار کنید و هر بار یک لایه خیلی نازک و ظریف را روی ناخن بکشید. سرم ناخن ضد قارچ است و حالت مرطوب کنندگی دارد. همچنین سرم ها در جلوگیری از کراتینه شدن ناخن ها نیز تاثیر دارند و سطح ناخن را با ویتامین پوشش می دهند.

در پایان کار ناخن ها با لاک سرم پوشانده می شوند. نوع لاک بستگی به ناخن ها دارد. با توجه به مشکلات ناخن ها می توان از محصولات مختلفی استفاده کرد. لاک سرم حاوی روغن و اسیدهای میوه است و برای تغذیه ناخن استفاده می شود. تا اینجا کار تمام شده و نوبت به طراحی روی لمینت ناخن است. هر طرحی را که دوست دارید روی ناخن ها با لاک اجرا کنید.

لمینت ناخن با بیوژل

2-لمینت ناخن با بیوژل

بیوژل ها در انواع مختلفی تولید شده است و هر کدام دارای کاربرد ویژه ای است.معمولا برای خشک کردن این بیوژل ها باید از لامپ UV استفاده کنید. در غیر این صورت به سختی خشک می شوند. علاوه بر اثرات تغذیه ای و درمانی، این مواد به سطح ناخن اجازه “نفس کشیدن” می دهند و ظاهر زیبایی را روی ناخن ایجاد می کند. ماندگاری این روش حدود ۲ تا ۳ هفته خواهد بود.

ناخن کاران اغلب از ژل برای ایجاد یک کاور ناخن نازک استفاده می کنند. این روش مقاومت ناخن را افزایش نمی دهد، اما به خوبی به سطح ناخن می چسبد. همچنین در رنگ های مختلفی موجود است و اجازه می دهد هر رنگی را که دوست داشتید انتخاب کنید.

برای شروع باید سطح ناخن هایتان را کاملا صاف و از آلودگی ها پاک کنید. در مرحله بعد یک لایه نازک پرایمر غیراسیدی به ناخن ها بزنید، پرایمر زدن باعث میشود تا مواد لمینت به خوبی به ناخن بچسبند. سپس یک لایه نازک بیوژل روی ناخن ها بزنید و به مدت ۲ دقیقه زیر لامپ UV خشک کنبد. مجدد این مرحله را تکرار کنید سپس تاپ کت بزنید. این لایه را نیز در دستگاه خشک کنید و سپس لایه چسبناک آن را با الکل از بین ببرید. در نهایت نیز اگر دوست داشتید می توانید از لاک های رنگی برای محافظت و زیبایی بیشتر ناخن هایتان استفاده کنید.

لمینت ناخن با موم

3-لمینت ناخن با موم

یکی دیگر از انواع لمینت ناخن استفاده از تکنیک موم است. این روش برای افرادی که ناخن هایی بسیار ضعیف و شکننده دارند، عالی است. در بین دختر خانم های جوان به این نوع کاور ناخن، مانیکور ژاپنی هم می گویند. این تکنیک نیز قابل اجرا در خانه و یا سالن زیبایی است. ابتدا باید وسایل مانیکور را آماده کنید و سطح ناخن ها کامل تمیز شود. این بخش برای جلوگیری از مشکلات بعدی نظیر قارچ و غیره ضروری است.

 سپس یک تکه از موم را بردارید، روی یک اسفنج قرار دهید و کاملا صاف کنید. موم را به آرامی روی سطح ناخن بمالید و با ابزارهای مناسب آن را به طور یکدست و صاف پخش کنید و لبه های اضافی و پخش شده را مرتب کنید. پس از لمینت با موم نیز احساس سنگینی روی ناخن ندارید و قوس غیر طبیعی در ناخن ها مشاهده نمی شود.امکان اجرای طراحی با لاک روی ناخن های کاور شده با موم نیز وجود دارد. از این نظر هیچ محدودیتی ندارید.

ریمو لمینت یا ریمو کاور طبیعی ناخن

ریمو لمینت یا کاور طبیعی ناخن

اگر مدت زیادی است که از لمینت ناخن تان گذشته و یا به هر دلیلی میخواهید کاور ناخنتان را ریموکنید و وقت و زمان کافی برای رفتن به سال را ندارید میتوانید در منزل و با تهیه فویل ، استون و پنبه خودتان کار ریمو را نجام دهید برای این منظور کافیست فویل ها را به اندازه دور انگشتان خود برش بزنید و پنبه ها را به استون آغشته کنید و روی نخن ها قرار دهید و سپس ویل آلومینیومی را دور انگشتانتان بپیچید.

به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا استون کار خود را انجام دهد.بعد از این مدت ناخن ها را چک کنید. اگر لمینت کاملا کنده شده بود که کار تمام است. اگر نه، بگذارید چند دقیقه دیگر نیز بماند.زمانی که تمام مواد لمینت از روی ناخن هایتان پاک شد، فویل و پنبه را بردارید و در پایان نیز دست های خود را با آب ولرم شستشو دهید.

مزایای لمینت یا کاور طبیعی ناخن

لمینت ناخن به صورت ترمیمی انجام می‌شود. علاوه بر صاف کردن سطح ناخن بدون سوهان کشیدن، ناخن با ویتامین و مواد معدنی تغذیه می‌شود. ترکیب پودر و خمیر، ناهمواری‌های سطح ناخن را پر می‌کند و لیپیدهای از بین رفته قبلی را جایگزین می‌کنند و در نهایت ظاهر زیبایی به صدف ناخن می‌بخشند و نسبت به کاشت ناخن بسیار سبک تر و طبیعی تر است ، همچنین حس لامسه ناخن حفظ میشود.لمینت ناخن ماندگاری بالایی نسبت به کاشت ناخن دارد و میتوانید از انواع لاک و طرح لاک بر روی کاور استفاده کنید.

مزایای لمینت ناخن

معایب لمینت یا کاور طبیعی ناخن

لمینت نیز مانند سایر روش های زیبایی ناخن اگر مداوم و بی رویه انجام شود می تواند باعث آسیب به ناخن ها شود. نازک شدن، عفونت های قارچی، و شکنندگی ناخن از جمله عوارضی است که ممکن است در اثر لمینت کردن مداوم ناخن ایجاد شود. علاوه بر این، اگر ناخن کار شما مهارت کافی در کار خود نداشته باشد و اصول بهداشتی را رعایت نکند، ممکن است دچار عوارضی از جمله قارچ ناخن شوید.

سخن پایانی:

پس از استفاده طولانی مدت از لاک ژل و کاشت ناخن ، قرار گرفتن در معرض مواد شوینده و شیمیایی، تغذیه نامناسب و رژیم نامتعادل، ناخن هر شخصی ممکن است آسیب ببیند و شکننده و بد فرم شود. در این موارد نیاز به روش ترمیمی برای نفس کشیدن و رشد مجدد ناخن‌ها است. یکی از این روش‌ها، لمینت ناخن است که با ابزار و مواد خاصی انجام می‌شود.در تکنیک لمینت از سرم‌های تقویت کننده که حاوی مواد معدنی هستند استفاده مب‌شود و همین امر باعث تقویت و استحکام ناخن می‌شود. به طور خلاصه، لمینت ناخن راه‌حل ایده‌آل برای ناخن‌هایی است که مدت طولانی تحت تاثیر سوهان کشی فراوان قرار گرفتند و آسیب دیدند. با استفاده از این روش میتوانید ناخن های آسیب دیده خود را ترمیم کنید و در عین حال زیبایی طبیعی آنها را دوباره به دست آورید.

دسته بندی محصولات